قوانین و راهنمای استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش فروشگاه شما مارکت

گارانتی کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های شما مارکت بوده است و شما مارکت در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند. تمامی محصولات شما مارکت دارای گارانتی بین المللی و ایران میباشد که شامل گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی خواهند بود.

 

استفاده از خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش شامل چه مواردی می باشد؟

–  اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
–   اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 48 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به شما مارکت اطلاع داده شود
–   این خدمات شامل مشکلات فنی  و ظاهری مانند شکستگی، خط و خش و … که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل، تنظیمات، استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده ساعت را شامل نمی‌شود.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

–  وجود مغایرت، باید حداکثر طی 48 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش شما مارکت از طرق زیر اطلاع داده شود.

  1. پیامک 09394555739
  2. واتس آپ، تلگرام، imo به شماره 09394555739
  3. ایمیل admin@shomamarket.com

– مغایرتهای ساعت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات ظاهری پس باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
–  در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

 

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

–  ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 48 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش شما مارکت اطلاع داده شود.
–  آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 48 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش شما مارکت اطلاع داده شود.
–   با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و شما مارکت تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
–   کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش شما مارکت ارسال شود.
–  در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به شما مارکت بازگردانده شود.

 

کالاهایی که شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند را چگونه ارسال کنید؟

–  لطفاً قبل از هر اقدامی  با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
–  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش جداً، خودداری کنید.
–  برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند جعبه – دفترچه راهنما و گارانتی – پاکت (به همان نحوی که دریافت نموده اید) به همراه کالای اصلی ارسال شود.
–  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی جعبه اصلی ساعت و یا پاره و مخدوش کردن پاکت آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
–  فاکتور همراه کالا ارسال شود و فایل ارئه خدمات گارانتی که توسط واحد خدمات پس از فروش برای شما ارسال گردیده تکمیل و از همین طریق یا راه های ارتباطی فوق الذکر ارسال گردد. اگر کالای هدیه/کارت هدیه همراه سفارش شما ارسال گردیده، می بایست آنرا نیز عودت فرمایید.

– برای بازگرداندن کالا از پست سفارشی استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه های بازگرداندن کالا به غیر از پست سفارشی به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست سفارشی با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
–   کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.
–  بسته خود را به آدرس: استان فارس – شیراز – معالی آباد کوی خلبانان – کوچه 7 بن بست اول سمت راست ساختمان آریا- واحد 10 کد پستی: 7187737747 تلفن: 09394555739 ارسال کنید.

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش شما مارکتبرسد، هزینه‌های ارسال به عهده شما مارکتاست.
–  برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت شما مارکت ارسال شود.
–  در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان شما مارکت، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

–  کارشناسان خدمات پس از فروش شما مارکت ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان شما مارکت تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ شما مارکت بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، شما مارکت تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
–  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و شما مارکت در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا  – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
–  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط شما مارکت، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
–  کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط  شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌ مجاز محصولات در ایران و کالاهای ارائه شده در سایت شما مارکت هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
–  از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
–  ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش شما مارکت است.

 

*مشتریانی که خرید خود را از طریق شرکت های دیجی کالا/بامیلو، … دریافت می نمایند که محصول ارائه شده دارای گارانتی این فروشگاه می باشد میتوانند از گارانتی و خدمات پس از فروش این فروشگاه با شرایط و ضوابط فوق بهره مند گردند لیکن در صورت نیاز به عودت وجه این مورد می بایست از طریق شرکت های مربوطه به صورت مستقیم صورت پذیرد.

 

ثبت درخواست استفاده از گارانتی یا خدمات پس از فروش شما مارکت

مشتریان گرامی، جهت استفاده از گارانتی یا خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی شما مارکت، ملزم به تکمیل فرم درخواست زیر می باشند. لازم به ذکر است در صورت تایید درخواست، برای تمام امور گارانتی و خدمات پس از فروش از قبیل تماس با متقاضی، ارسال بسته پستی و … از مشخصات درج شده توسط متقاضی در این فرم استفاده خواهد شد. لذا در پایان تکمیل فرم از صحت اطلاعات وارده اطمینان حاصل فرمایید.

مشتریان گرامی می توانند درخواست خود را از یکی از دو روش زیر ثبت و ارسال نمایند:

  1. تکمیل فرم از طریق سایت (جهت مشاهده و تکمیل فرم از طریق سایت اینجا را کلیک کنید.)
  2. دانلود فرم به صورت PDF، تکمیل و ارسال آن از طریق واتس آپ یا تلگرام به شماره 09394555739 (جهت دانلود فرم اینجا را کلیک کنید.)